Ankara Varis tedavisinde uygulanan birçok alternatif yöntem bulunmaktadır. Bunlardan bilinen en eski yöntem açık cerrahi tedavidir. Bu yöntem de, kasıktan ve aşağıdan kesi yapılarak damarın içinden bir tel geçirilir, damara bağlanır ve çekip kopartılarak damar çıkartılır. Mutlaka anestezi altında yapmak gerekir. İşleme bağlı kanama, hematom gibi istenmeyen etkiler sık görülür.

Son olarak venablock yönteminden bahsedelim. Ankara Varis tedavisinde gelinen son noktadır. Uygulaması son derece kolay, hasta açısından çok konforlu bir yöntemdir. Anestezi gerektirmeksizin damar içerisine iğne ile girilerek bir kateter yerleştirilir ve bu kateter yardımı ile damar içerisine özel bir enjeksiyon yapılarak damar duvarlarının birbirine yapışması sağlanır. Hasta işlem sonrası hemen ayağa kalkabilir, yürüyebilir ve gündelik yaşantısına hızlıca kavuşur. İşlem sonrası elstik bandaj ve varis çorabı kullanımı gerektirmez. Ve yapılan çalışmalarda işlem başarısının %97-99 arasında olduğu gözlenmektedir.

çayyolu diş hekimi mide botoksu Tıbbi Sekreterlik Doğum Koçluğu Ankara varis Paykasa Paykwik Ankara dershane Biber hapı orjinal Orjinal lida Mobil bozum forma yaptırmak fx15