Tıbbi sekreterlik kursu; sağlık hizmetleri alanında, gerek özel gerekse devlete bağlı hastaneler, sağlık ocakları, diş poliklinikleri gibi sağlık kurumlarının ve kuruluşlarının sayısının artmasına bağlı olarak ihtiyaç duyulan yetişmiş eleman açığını kapatmak maksadıyla açılan eğitim amaçlı bir kurstur.

TIBBİ SEKRETERLİK KURSU SİZE NELER KATACAK

Tıbbi sekreterlik kursu ile tıbbi sekreterin özelliklerini doğru ayırt edebilecek, yeri ve önemini kavrayabilecek, protokol kurallarını doğru olarak ayırt edebileceksiniz. Ayrıca hasta hakları, hasta kayıt işlemleri, sağlık meslekleri etiği, satın alma, ayniyat ve depo işleri gibi konularda öğrenilmesi gereken kavramlar ve işleyişler bu eğitim içerisinde yer almaktadır. Kısacası Tıbbi Sekreterlik Eğitimi sonunda tüm hastane kriterlerine uygun bir eğitim almış olacaksınız. Kurs bitiminde tıbbi sekreterlik sertifikası aldıktan sonra aile sağlığı merkezlerinde tıbbi laboratuarla da, polikliniklerde, devlet veya üniversite ya da özel hastanelerde, diş hekimliği muayenehanelerinde tıbbi merkezlerde iş bulma imkanına sahip olacaksanız.

çayyolu diş hekimi mide botoksu Tıbbi Sekreterlik Doğum Koçluğu Ankara varis Paykasa Paykwik Ankara dershane Biber hapı orjinal Orjinal lida Mobil bozum forma yaptırmak fx15